Projektanci biżuterii wychodzą z siebie, byle tylko zaskoczyć nas czymś nowym. Na rynku wciąż pojawiają się szokujące nowości i perełki. Niestety, często zamiast fascynować i zachęcać do noszenia, ozdoby nie przekonują do siebie. Trudno jest trafić w gust ogółu, tworząc pionierskie dodatki, które nie kojarzą się z niczym przyjemnym, bo są abstrakcyjne. Dlatego tak bardzo doceniamy biżuterię projektowaną z pasją. Prezentujemy kolekcję Ani Kruk – Secret Garden.

Kreatorski przepis na tajemniczy ogród

Ozdoby, które chętnie nosimy, muszą mieć w sobie pewną nieuchwytną cząsteczkę – szczyptę uroku. Ten element wyczuwamy podświadomie zawsze wtedy, kiedy biżuteria nam się podoba. Urok może być zawarty w kształcie kolczyków, formie bransoletki albo kolorze koralików. Do dziś nikomu jeszcze nie udało się odkryć, co dokładnie wpływa na nasze preferencje dotyczące biżuterii. Poniekąd jest to panująca moda, trochę też wrodzony instynkt. Każdy człowiek ma jednak inną estetykę. Zadaniem projektantów jest wychwycenie złotego środka.

W kolekcji Secret Garden znajduje się cały kalejdoskop barw, które można dostrzec w przyrodzie. Ciemna zieleń przypomina świeżo skoszoną trawę, a przygaszony żółty nasuwa obraz słońca zachodzącego za horyzontem. Rozmaite odcienie niebieskiego symbolizują niebo o różnych porach dnia, natomiast czerwień i fiolety kojarzą się z pachnącymi kwiatami. Biżuteria jest wysadzana kryształkami odbijającymi promienie słoneczne. Fasetowane kamyczki łączą się ze złotem i srebrem. Wszystkie elementy imitują środowisko naturalne, które jest bliskie każdemu z nas.

Naszyjniki, kolczyki i pierścionki z kryształkami

Polska projektantka biżuterii Ania Kruk, z pasją przygotowała komplety eleganckiej biżuterii. Secret Garden jest czarujący. Porywa i zaprasza, aby go odkrywać. Konsekwentnie opracowane ozdoby wyglądają zjawiskowo, niczym rośliny kwitnące na nieznanych terenach. Daleko od zgiełku dużych miast istnieje więc tajemnicze miejsce, skrywające w sobie nadzwyczajny kunszt. W kolekcji są dostępne różne modele pierścionków, od drobnych obrączek z elementem w kształcie kwiatka, po masywne sygnety o nieregularnych rysach.


Duży wybór kolczyków powoduje, że w ogrodzie łatwo można się zgubić: na każdym rozwidleniu pojawiają się wątpliwości, w jakim kierunku podążać. Jeśli wybierzemy trzyelementowe kolczyki na sztyfcie, dojdziemy do altany spowitej słońcem. Z kolei szerokie ozdoby z kombinacją z kolorowych kryształków doprowadzą nas w miejsce, w którym zaczyna się tęcza. Wachlarz naszyjników także jest pokaźny. Wisiorki z okrągłymi zawieszkami prezentują się pięknie, ale model ze srebrną głową tygrysa też kusi wdziękiem. W kolekcji dostępne są również bransoletki srebrne, do wyboru: bardziej lub mniej kolorowe.

Jak nosić biżuterię inspirowaną naturą?

Ozdoby z kolekcji Secret Garden znakomicie uzupełnią wiele stylizacji, zwłaszcza tych w stylu monocolor. Jednokolorowy kombinezon lub komplet złożony z ołówkowej spódnicy i­­ marynarki, zyskają dodatkową atrakcyjność, jeśli rozjaśnimy je kryształową biżuterią. Ania Kruk zastosowała kamyczki w różnych kształtach (łezki, kółeczka), dzięki czemu pasują one do większości krojów ubrań. Kolekcja jest przeznaczona dla wszystkich kobiet, które kochają naturę i kolory. Biżuteria z niej pochodząca rewelacyjnie sprawdzi się w postaci prezentu, wręczonego bliskiej osobie.

 

co myślisz?