Każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować młody wygląd. W tym celu prowadzimy zdrowy styl życia, stosujemy odpowiednią dietę, uprawiamy sport, używamy odpowiednich kosmetyków. Często idziemy o krok dalej i poddajemy się ingerencji chirurgicznej.

Gdy działania profilaktyczne nie przynoszą spodziewanych efektów i zaczynamy dostrzegać nieubłaganie upływający czas, możemy pogodzić się z tym, ale mamy też możliwość poddania zabiegom chirurgii przeciwstarzeniowej.

Czym jest chirurgia przeciwstarzeniowa?

Chirurgia estetyczna jest tym działem medycyny, który zajmuje się ingerencją w ciało, mającą na celu poprawę wyglądu, usuwanie defektów lub anomalii. Z jej zdobyczy korzystają nie tylko ludzie zdrowi, którzy pragną jedynie poprawić swój wygląd, a tym samym odzyskać samoakceptację i równowagę psychiczną. Prawdziwym wybawieniem jest dla osób chorych lub po wypadkach, dla których zabiegi rekonstrukcyjne lub korygujące są jedynym sposobem na przywrócenie pierwotnego wyglądu i powrót do normalnego życia. Chirurgia przeciwstarzeniowa jest tym działem, który ma za zadanie powstrzymać lub odwrócić skutki upływającego czasu. Chodzi tu nie tylko o przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Niezwykle istotnym elementem jest aspekt psychologiczny zabiegu, dzięki któremu pacjent odzyskuje pewność siebie, komfort psychiczny, co ma niebagatelne znaczenie dla jakości życia (źródło: http://estetologia.pl/art/emk2012-014.pdf).

 

Oszukać czas, czyli jakie zabiegi obejmuje chirurgia przeciwstarzeniowa

Zabiegi mające przywrócić atrakcyjny wygląd wykonuje się praktycznie w obrębie całego ciała. To nie tylko liposukcja czy plastyka piersi. Dzięki zdobyczom nowoczesnej medycyny od ponad 10 lat stosuje się technologię regeneris. Jest to metoda oparta na osoczu bogato płytkowym, pozyskiwanym od pacjenta. Dzięki niej komórki macierzyste pobudzane są do namnażania, a fibroblasty stymulowane do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Regeneris przywraca skórze młodzieńczy wygląd, poprawia jej gęstość, koloryt i napięcie, regeneruje i odżywia. Na uwagę zasługuje fakt, że technologia jest w pełni naturalna, biokompatybilna z organizmem pacjenta, dzięki czemu nie istnieje ryzyko odrzucenia czy reakcji alergicznych. Program odnowy skóry regeneris daje długotrwałe efekty wygładzenia zmarszczek, a skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Innym zabiegiem poprawiającym kondycję skóry jest mezoterapia. Jest to metoda polegająca na wstrzyknięciu preparatów opartych na naturalnych składnikach, takich jak nukleotydy czy kwas hialuronowy. Zabieg stosuje się przy problemach ze zwiotczeniem, rozstępami i drobnymi zmarszczkami. Efektem mezoterapii jest wygładzenie, odbudowa i wzrost nawilżenia, a tym samym poprawa ogólnej kondycji skóry.

Zabiegiem stymulującym między innymi produkcję kolagenu oraz redukcję blizn jest mikronakłuwanie. Jest to metoda małoinwazyjna, przynoszącą stosunkowo szybkie efekty przy krótkim okresie rekonwalescencji. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.drchecinski.pl.

Mówiąc o chirurgii przeciwstarzeniowej, nie można pominąć takich zabiegów jak redukcja zmarszczek z zastosowaniem wypełniaczy, takich jak toksyna botulinowa, czyli botox, czy kwas hialuronowy. Ich zadaniem jest nie tylko redukcja zmarszczek, ale także modelowanie owalu twarzy czy powiększenie ust. Dzięki podskórnemu wstrzyknięciu odpowiednich preparatów, skóra staje się wygładzona, redukcji ulegają zmarszczki mimiczne czy głębokie bruzdy, a twarz staje się zdecydowanie odmłodzona.

Medycyna estetyczna oferuje obecnie możliwość odzyskania atrakcyjnego wyglądu dzięki bezpiecznym metodom. Może warto z nich skorzystać, by nie tylko odwrócić skutki mijającego czasu, ale by poczuć się młodo i atrakcyjnie.

 

co myślisz?