Właśnie zakończył się Fashion Week 2016 – modowe wydarzenie, które ściąga do Nowego Jorku największe osobistości z całego świata.  Nareszcie  możemy zobaczyć znaczną różnorodność modelek wśród modowych kampanii!  Jeden z początkujących amerykańskich projektantów -  Christiana Siriano, zaprosił do pokazu swojej kolekcji modelki plus size. 

Wygląda na to, że powoli branża modowa zaczyna otwierać się na kobiety o pełniejszych kształtach. Od lat na topie są wychudzone modelki, ale od pewnego czasu mamy mały przełom w modowym świecie. Coraz więcej akcji promujących modę i modelki plus size, sporo kampanii reklamowych i rozpoznawalnych marek, które mają coraz bogatszą ofertę size plus, a same piękne modelki o krągłych kształtach chętniej pokazują się  wybiegach.

Moda size plus coraz częściej gości na modowych wybiegach i podbija nie tylko wybiegi w Nowym Jorku na Tygodniu Mody! U nas ten nowy trend gości od dłuższego czasu, co więcej, w Polsce pokaz mody size plus odbył się jeszcze przed Fashion week’iem  w Nowym Jorku.

Na Międzynarodowych Targach w Poznaniu, 30 sierpnia  odbył się pokaz Vittoria Giovani Fashion Size. Marka otrzymała tam nagrodę TOP Moda 2016, przyznaną przez Polską Akademie Mody. Pokaz mody cieszył się ogromnym uznaniem wśród uczestników, co dowodzi, że moda plus size cieszy się coraz większą popularnością. Wśród gości na pokazie Vittoria Giovani pojawiły się takie osoby jak : Dominika Ostałowska, Joanna Kurowska, Jarek Szado, Wiganna Papina, Aleksandra Kostka, Anna Męczyńska, Dorota Goldpoint. Partnerem pokazu była marka Nessi. http://vittoriagiovani.eu/ https://www.facebook.com/VittoriaGiovaniEu

 

co myślisz?