Szczotki do włosów umożliwiają utrzymanie estetycznego wyglądu długich włosów. Jednak konieczne jest zastosowanie modelu z odpowiedniej jakości włosiem, który zapewnia nie puszenie się i nie elektryzowanie włosów. Nie bez znaczenia dla długich włosów są również odpowiedniej jakości odżywki, zapewniające ich odżywienie. Warto korzystać ze sprawdzonych porad fryzjerów.

Zadbaj o właściwą dietę i suplementację dla długich włosów

Wybór składników pożywienia takich jak ryby, chude mięso, cytrusy, warzywa oraz drożdże jest bardzo istotny. Wszystkie rodzaje żywności dostarczające witaminy z grupy B i mogą korzystnie wpływać na stan długich włosów. Można również stosować wspomaganie codziennej diety suplementami witaminowymi, zwłaszcza jeśli organizm nie wchłania ich odpowiednio. Również kosmetyki pomogą w walce o piękne zdrowe włosy. Odżywki czy maski można rozprowadzać szczotkami do pielęgnacji włosów, trochę niżej niż od nasady, aż po końce lub na samych końcówkach i uzyskać potrzebne głębokie nawilżenie włosów. Kompleksowe, holistyczne działanie zarówno od zewnątrz, jak i od środka pozwala uzyskać piękne i lśniące długie włosy.

Częste podcinanie końcówek zagwarantuje lepsze układanie się włosów

Choć posiadaczki długich włosów robią to niechętnie, to jednak co 2-3 miesiące muszą podcinać końcówki włosów. Zapobiega to ich rozdwajaniu się. Nawet najlepsze szczotki do pielęgnacji włosów nie zastąpi regularnych wizyt w zakładzie fryzjerskim. Im częściej podcina się końcówki, tym bardziej ogranicza się ich rozdwajanie. Dzięki temu również lepiej się układają i mniej plączą. Fryzjerzy do rozczesywania takich włosów, przed strzyżeniem, używają najlepszej jakości szczotek do włosów, dzięki którym łatwo jest rozczesać je po myciu.

Podstawowe zasady pielęgnacji długich włosów

Odpowiednie traktowanie włosów przy czesaniu zapobiega ich łamaniu się. Trzeba również zawsze pamiętać o rozczesaniu włosów przed ich umyciem. Po umyciu konieczne jest stosowanie odżywek, a raz na jakiś czas także maski do włosów. Po spłukaniu włosów, nie należy trzeć ich ręcznikiem, a raczej docisnąć ręcznik do mokrych włosów. Najlepiej również nie suszyć włosów suszarką, a po użyciu szczotki do pielęgnacji włosów z Remy Hair, pozwolić im wyschnąć naturalnie.

Jak szczotkować długie włosy?

Przed szczotkowaniem długich włosów warto nałożyć na nie odżywkę w sprayu, która pomoże w rozczesywaniu splątanych pasm. Przed przystąpieniem do szczotkowania należy wybrać szczotkę, o jak najbardziej płaskiej powierzchni. Trzeba również sprawdzić czy szczotka do włosów posiada powłokę antystatyczną. Dzięki niej zapewnione jest nie elektryzowanie się włosów, które jest zmorą wielu kobiet, mimo stosowania odżywek i innych preparatów. Przy szczotkowaniu można pochylić głowę. W ten sposób uzyska się, w prosty sposób, większą objętość włosów.

Najlepsze szczotki do pielęgnacji włosów – jakie wybrać?

Najlepszej jakości szczotki do włosów wykonane są z włosia dzika. Sprawdzają się zwłaszcza do włosów cienkich i jednocześnie gęstych, a także cienkich i rzadkich. Natomiast na włosach grubych mogą się ślizgać i wymagają użycia naturalnego włosia z rozczesywaczem, w postaci nylonowych igieł na szczotce. Im dłuższe włosy tym dłuższe powinny być igły w szczotkach do włosów. Dodatkowo szczotka do włosów powinna być lekka i jednocześnie dość duża. Większa powierzchnia ułatwia rozczesywanie długich włosów. Do układania i tapirowania włosów warto zaopatrzyć się również w wąską szczotkę. Alternatywą dla szczotki z naturalnego włosia może być szczotka Tangle Teezer doceniana przez kobiety za łatwość rozczesywania i nie wyrywanie przy tym włosów. Wykonana jest z wysokiej jakości materiału PCV. Sprawdzi się zwłaszcza u tych pań, które posiadają kręcone włosy i szczotka z włosia naturalnego się u nich nie sprawdza.

Zatem wybór szczotki do włosów zależny jest nie tylko od ich długości i grubości, ale również struktury. Jednak bez kompleksowej pielęgnacji włosów żadna szczotka nie zapewni lśniących, zdrowych i nie połamanych włosów.

 

co myślisz?