Włosy lubią witaminy, minerały, humektanty i emolienty. Te ostatnie są bardzo ważne dla ochrony wrażliwej skóry głowy oraz włosów przed podrażnieniami, utratą nawilżenia itp. Czym właściwie są emolienty? To naturalne olejki. Trzeba jednak wiedzieć, jak je stosować, żeby wycisnąć z nich 100% działania.

Olejowanie włosów to pierwsza metoda pielęgnacji włosów, jaką stosowali ludzie. W czasach, kiedy nie znano jeszcze odżywek, masek lub serum – naturalne oleje roślinne pomagały zadbać nie tylko o wygląd, ale również o zdrowie. Dziś coraz chętniej wracamy do korzeni i przywracamy świetność zapomnianym metodom pielęgnacji włosów.

Naturalne olejki do włosów: odżywiają, pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie, wzmacniają, przyspieszają wzrost, eliminują łupież, ograniczają przetłuszczanie włosów, łagodzą podrażnienia, podkreślają kolor i blask, wygładzają, uelastyczniają, zapobiegają rozdwajaniu, chronią przed słońcem i temperaturą, wyrównują pH skóry głowy, wspomagają regenerację itp. 

Właściwości olejków i ich wpływ na włosy można byłoby opisywać w nieskończoność. Każdy olejek ma inne zastosowanie, a w połączeniu z innymi może dawać niespodziewane rezultaty. W poszukiwaniu odpowiedniego olejku warto zajrzeć na strony poświęcone tej tematyce np. olejekdowlosow.pl, gdzie znajdziemy szczegółowe info na temat najlepszych produktów, ich działania i przeznaczenia. To bardzo ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.

Jak nakładać olejek na włosy?

Wybór olejku to jedno, a drugie to właściwie jego zastosowanie. Jeśli będziemy wykorzystywać olejki niewłaściwie to nie uda nam się wykorzystać stu procent możliwości, jakie dają. Oto zasady, którymi warto kierować się podczas olejowania włosów.

(1) Olejki lubią ciepło i wodę, więc najlepiej stosować je na wilgotne włosy po umyciu lub po prostu zmoczone ciepłą wodą przed myciem.
(2) Działanie można wzmocnić robiąc tzw. kompres na włosy, czyli nakładając olej na włosy, a następnie zabezpieczając foliowym czepkiem i ciepłym ręcznikiem.
(3) Włosy po olejowaniu należy myć delikatnym szamponem bez silnych detergentów, ponieważ mocne środki myjące naruszają naturalną barierę hydrolipidową.
(4) Olejki do włosów są na tyle naturalne, że warto nakładać je nie tylko na całą długość włosów, ale również na skórę głowy, przy okazji masując ją delikatnie.

 

co myślisz?