Kupno prezentu dla malucha wiąże się ze sporym wyzwaniem. Jak wiadomo, ich rodzice woleliby, żeby pociecha otrzymywała funkcjonalne podarki, np. ubrania czy przybory szkolne. Prawda jest jednak taka, że większość solenizantów najbardziej cieszy się z zabawek. I choć sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju gadżetów to i tak niewielu rodziców czy zaproszonych gości wie co wybrać. Poniżej przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych prezentach dla 6-latków.

Gry planszowe

Gry planszowe są ostatnio bardzo modne, także wśród 6-latków. Do łask powracają znane starszym pokoleniom klasyki – Warcaby, Monopoly, Chińczyk czy Scrabble. Oprócz tego do głosu dochodzą także nowości. Każdemu małemu chłopcu spodobają się gry na czas, np. 5 sekund Junior czy Pędzące żółwie. W cenie będą także gry, których fabuła oparta jest na hitowych ostatnio serialach, filmach czy komiksach z superbohaterami w roli głównej. Spodobają się także różnego rodzaju gry o charakterze edukacyjnym, np. Nogi stonogi i Rummikub Junior.

Klocki LEGO®

Ten wybór nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Klocki duńskiej marki od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a zwłaszcza tych w wieku szkolnym, jak 6-latki. Oprócz kolekcji ułatwiających wybudowanie nieco bardziej skomplikowanych konstrukcji, np. LEGO® Architecture czy LEGO® Creator znajduje się też wiele serii dedykowanych 6-letnim chłopcom. W dobrych sklepach z klockami LEGO®, np. https://salonklockow.pl dostępne są choćby zestawy LEGO® City czy LEGO® Star Wars, z którymi solenizanci bez problemu sobie poradzą. Dlaczego warto zainwestować w taki prezent? Oprócz frajdy klocki to też wartość edukacyjna. Nic tak nie rozwija kreatywnego myślenia i nie uczy cierpliwości jak chwile poświęcone na stworzenie wymarzonego modelu.

Zestawy tematyczne

Zestawy tematyczne – nic Ci nie mówi ta nazwa? To nic innego jak różnego rodzaju komplety, które pozwalają maluchom wcielać się w różne role, a przy okazji zdobywać wiedzę o świecie i cenne umiejętności. Przykładem najbardziej znanego zestawu tematyczne jest tzw. zestaw małego chemika lub zestaw małego doktora. Jakie jeszcze warto mieć na oku szukając prezentu dla 6-latka? Na pewno te dotyczące wszechświata, dinozaurów lub zawierające małą replikę mikroskopu.

 

co myślisz?