Wybór płaszczy na jesień może być kojarzony ze smutnym powrotem chłodnych, deszczowych dni. Kolorystyka płaszczy na jesień charakteryzuje się szarymi, zielonymi czy brązowymi barwami. Jeżeli chcesz przełamać jesienną nudę wybierz takie w żywych kolorach lub wyróżniające się ciekawym fasonem. Wybór jest naprawdę duży, więc nie powinnaś mieć problemu z doborem odpowiedniego płaszcza na jesień. Najmodniejsze będą te w militarnym stylu lub bardziej eleganckie, w stylu retro. Wracają także peleryny oraz płaszcze w kształcie trapezu.

Bardzo popularne są płaszcze w stylu militarnym. Ten trend możemy zaobserwować w mundurowych zieleniach, pagonach oraz dwurzędowych zapięciach. Modne są też te płaszcze z motywem moro. Takie okrycia wierzchnie w wojskowym stylu ukazują kobietę jako silną, zdecydowaną i władczą.

Dla zwolenniczek subtelniejszych i delikatniejszych fasonów idealny będzie trend retro. Wielbicielki takich krojów znajdą coś dla siebie w prostych, nieskomplikowanych w formie płaszczach. Minimalistyczne płaszcze często nie posiadają dodatkowych elementów takich jak: kołnierz, pasek czy kieszenie. Zapięcie jest najczęściej schowane, aby nie zaburzać idealnego, geometrycznego fasonu.

Powrotem do minionych lat są płaszcze w kształcie litery A, które posiadają dwurzędowe zapięcie oraz odcinają się powyżej talii.

Wciąż modne będą wygodne i ciepłe peleryny. Mają luźny i oversizowy krój, dlatego można pod nie nosić grube, wełniane swetry. Trójkątny krój peleryny będzie idealnie pasował do bardziej obcisłego dołu np. spodni rurek lub ołówkowych spódnic.

Odpowiednim wyborem dla tych, które nie lubią podążać za trendami będzie klasyczny trencz. Taki płaszcz jest bardzo uniwersalny i z pewnością będzie pasował do większości ubiorów. Mamy też pewność, że nie jest to jednosezonowy zakup.

Kolejnym trendem, który można zaobserwować jest łączenie faktur i materiałów. Najczęściej zauważamy łączenie grubej wełny ze skórą lub futrem.

Ponownie wracają do łask futra. Futro może zdobić kołnierz, mankiety lub dół płaszcza. Modne będą także obszerne futra w żywych kolorach.

Wybór płaszczy na jesień jest naprawdę duży. Trendy wciąż powracają, możliwe więc, że posiadasz płaszcz podobny do tych z jesiennych kolekcji dostępnych w sklepach.

Emilia Konkol

 

co myślisz?