Twarz jest tą strefą naszego ciała, której poświęcamy najwięcej uwagi. To ona jest mapą naszych myśli, emocji i upodobań. Definiuje nas w takim stopniu, że koncentrujemy się maksymalnie na jej pielęgnacji: oczyszczamy, nawilżamy, wygładzamy i dbamy o to, by wyglądała jak najlepiej. Można śmiało stwierdzić, że twarz to my – z tego powodu warto pomyśleć jakich kosmetyków potrzebuje ona, aby wyglądać zdrowo, dobrze i ładnie. Jakie produkty są niezbędne w pielęgnacji twarzy?

- Płyn micelarny – działa jak produkt do demakijażu, tonik i hydrolat. Dobry płyn micelarny nie tylko zmywa makijaż, ale również dostarcza skórze szeregu składników poprawiających jej wygląd i stan.

- Olejek do twarzy – zastępuje serum i stanowi doskonałą bazę pod krem. Można nim robić demakijaż, dodawać do maseczek, smarować twarz lub mieszać z ziołowymi naparami i zraszać twarz. Olejki mają właściwości wygładzające, odżywiające i przeciwzmarszczkowe, mogą więc być stosowane również jako krem pod oczy.

- Krem do twarzy – dobry krem do twarzy to absolutna podstawa pielęgnacji. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa kremy: na dzień i na noc. Ten pierwszy powinien być lekki i dobrze się wchłaniać a drugi – bogaty w składniki regenerujące i odżywiające skórę.

- Odżywka do rzęs – to produkt stosunkowo nowy –„nastolatka” wśród kosmetyków pielęgnacyjnych. Odżywka do rzęs to wynalazek naszych czasów, stworzony w trosce o te najmniejsze, a przecież tak ważne włoski wokół oczu. Działa genialnie, wpływając na fazę wzrostu rzęsy i wzmacniając cebulki tak, aby włoski rosły o wiele dłuższe niż zazwyczaj i przestały wypadać. Dobra odżywka do rzęs jest w stanie nie tylko wydłużyć, ale i zagęścić oraz przyciemnić rzęsy tak, by stały piękne jak nigdy wcześniej. Ważne jest to, że najlepsza odżywka do rzęs jest doskonała również do pielęgnacji brwi.

- Balsam do ust – suche usta psują cały wizerunek i sprawiają, że każda pomadka wygląda po prostu źle. Najlepiej wybrać sztyft ochronny do ust, który jednocześnie nada im delikatny kolor. W ten sposób nie tylko zadba on o wygląd, ale i o kondycję ust.

- Krem pod oczy – będzie doskonałym wsparciem dla naturalnego olejku lub każdego innego serum. Nakładany na skórę pod oczami i stosowany regularnie sprawi, że nieprędko przydarzą się nam zmarszczki mimiczne.

 

co myślisz?