Nadmierna utrata włosów to problem, z którym może mieć do czynienia każdy z nas. Charakterystyczne dla procesu łysienia zakola mogą pojawić się nie tylko u mężczyzn w dojrzałym wieku, lecz także u stosunkowo młodych osób. Coraz częściej problem łysienia dotyka również kobiety, u których powoduje jeszcze większe kompleksy niż u płci przeciwnej. Istnieje jednak skuteczny sposób na łysienie i zakola, dzięki któremu możemy przywrócić fryzurze jej dawny wygląd, a jest nim nowoczesny zabieg przeszczepu włosów Smart Graft, z którego możemy skorzystać w Klinice Miracki w Warszawie. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na tę metodę transplantacji włosów!

Zabieg przeszczepu włosów kiedyś i dziś

Zanim na rynku pojawił się nowoczesny system do przeszczepu włosów Smart Graft, zabieg transplantacji włosów przeszedł bardzo długą drogę rozwoju. Warto zaznaczyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeszczep włosów odbywał się poprzez wycinanie cylindrycznych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi, a następnie wszczepianie ich w te obszary na głowie, które uległy wyłysieniu. Metodę udoskonalano przez lata, czego efektem było zastosowanie w latach 80. ubiegłego stulecia specjalnych mikrotransplantów, które pozwoliły na przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych bez potrzeby wycinania kawałków skóry. Ze skomplikowanej operacji, jaką stanowił przeszczep włosów kilkadziesiąt lat temu, transplantacja stała się nieinwazyjnym zabiegiem, który nie wiąże się z poważnymi dolegliwościami bólowymi ani ryzykiem pozostawienia na skórze głowy widocznych blizn. System Smart Graft, od starszych metod transplantacji, odróżnia także dużo szybsza procedura przeszczepu włosów.

Smart Graft – sposób na nadmierną utratę włosów

Smart Graft to obecnie najbardziej innowacyjny i najskuteczniejszy system do przeszczepu włosów, z którego możemy skorzystać w warszawskiej Klinice Miracki. Pozwala jednocześnie pobierać, przechowywać i nawilżać włosy przed ich wszczepieniem w skórę Pacjenta, co gwarantuje aż 98% przeżywalności kosmyków poddanych transplantacji – warto przy tym zaznaczyć, że do tej pory był to wynik nieosiągalny dla starszych systemów przeszczepu. Bardzo ważne jest też to, że technologia Smart Graft przynosi naturalny efekt przeszczepionych włosów – włosy wszczepione, m.in. w okolicy zakoli, nie będą odróżniały się wyglądem od pozostałej powierzchni kosmyków.

Transplantacja włosów Smart Graft – dlaczego warto?

System do transplantacji włosów Smart Graft jest metodą, która charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem – jeśli polecane przez dermatologa preparaty kosmetyczne nas zawiodły, a o noszeniu peruk lub tupetów nie chcemy nawet słyszeć, mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny przeszczep włosów może w tym przypadku stanowić idealny kompromis. Na przeszczep włosów Smart Graft warto jednak zdecydować się również wtedy, gdy oczekujemy naprawdę naturalnych efektów – nikt nie odróżni starych włosów od tych przeszczepionych. Co ciekawe, przy pomocy Smart Graft możemy zagęścić nie tylko naszą fryzurę, lecz także każdy inny obszar twarzy lub ciała, np. brwi czy klatkę piersiową.

Więcej informacji na temat leczenia nadmiernego wypadania włosów znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/wypadanie-wlosow/

 

co myślisz?