Włosy to jeden z ważniejszych atutów kobiecości. Każda z nas marzy o tym, aby były one piękne i zdrowe. Wchodząc do kuchni bądź apteki, nie zdajemy sobie sprawy, iż to tam czekają na nas prawdziwe skarby do pielęgnacji włosów.

Zanim zaczniemy stosować oleje, warto się zastanowić, jakie wybrać. Rodzajów jest naprawdę wiele. Najtańszym i najprostszym sposobem jest użycie tych, które każda z nas ma w swojej kuchni. Może to być oliwa z oliwek lub olej kokosowy bądź migdałowy. Natomiast w aptece czeka na nas olejek rycynowy. Aktualnie powstaje także coraz więcej specjalnych olejków do włosów. Najbardziej popularne są te indyjskie jak np. Khadi. Chyba największym zaskoczeniem dla Was będzie to, iż olejki pierwotnie przeznaczone do ciała mogą idealnie nadać się również do pielęgnacji włosów. Jednak przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na skład: im krótszy i bardziej naturalny, tym lepszy. Świetnym wyborem będą olejki marki Alterra lub Babydream.

Kiedy już zakupimy potrzebne nam specyfiki, zaczynamy całą zabawę. Ale jak stosować oleje, aby efekty był jak najlepsze? Sposobów jest co najmniej kilka. Najprostszym jest nałożenie niewielkiej ilości produktu na wcześniej zmoczone włosy. Lepsze, a przede wszystkim szybsze efekty da wcześniejsze wymieszanie oleju z maską lub odżywką bez silikonów. Przy każdym z tych sposobów olej należy trzymać na włosach przez godzinę lub nawet kilka, a następnie zmyć delikatnym szamponem. Naturalne oleje można również stosować do zabezpieczania końcówek.

Jakich efektów możemy się spodziewać? Włosy przede wszystkim staną się bardziej błyszczące. Powinny mniej się rozdwajać i łamać. Gwarantowanym efektem jest również nawilżenie i łatwiejsze układanie się. Oczywiście nie możemy liczyć na cud. W naturalnej pielęgnacji liczy się przede wszystkim cierpliwość oraz systematyczność. Pierwsze efekty zobaczymy już po miesiącu stosowania olejków. Wbrew pozorom nie pochłania to wcale dużo czasu ani pieniędzy, a tak spektakularnych efektów nie zagwarantują nam żadne chemiczne kosmetyki. Spróbujcie i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

Fot. www.helfy.pl
www.ekomasaz.pl
beautyhairandfashion.blogspot.com

Martyna Nawrot

 

co myślisz?