Manicure hybrydowy jest to jeden z nowocześniejszych form manicure, która polega na nałożeniu odpowiednio w kolejności: bazy, warstw koloru wybranego lakieru oraz topu, który zabezpiecza cały manicure i utwardzeniu każdej z warstw w dedykowanej lampie LED lub UV. Dzięki temu, manicure utrzymuje się na paznokciach do nawet 5 tygodni, co bezapelacyjnie stawia manicure hybrydowy na podium pod tym względem.

Manicure hybrydowy 

Jest to jeden z nowocześniejszych form manicure, która polega na nałożeniu odpowiednio w kolejności: bazy, warstw koloru wybranego lakieru oraz topu, który zabezpiecza cały manicure i utwardzeniu każdej z warstw w dedykowanej lampie LED lub UV. Dzięki temu, manicure utrzymuje się na paznokciach do nawet 5 tygodni, co bezapelacyjnie stawia manicure hybrydowy na podium pod tym względem.

Największym atutem manicure hybrydowego jest fakt, iż nie wyschnie on, dopóki nie zostanie utwardzony w lampie. Dzięki temu, możliwe jest wykonywanie skomplikowanych zdobień oraz możliwość usunięcia nieutwardzonej warstwy lakieru, jeśli nie odpowiada nam swoim wyglądem lub jeżeli zalane zostały, np. skórki przy paznokciu.

Manicure hybrydowy można wykonywać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie u kosmetyczki. Wykonywanie stylizacji przy pomocy lakierów hybrydowych wymaga odrobiny wprawy oraz zdolności manualnych lub ich wyćwiczenia.

Manicure klasyczny 

Do wykonania manicure klasycznego potrzeba zazwyczaj tylko jednego produktu – lakieru w wybranym przez nas kolorze. Coraz częściej jednak spotkać się można z dodatkowymi produktami, które dedykowane są do stosowania przy wykonywaniu tradycyjnego manicure. Na półkach sklepowych znajdziemy liczne bazy oraz topy, które mają zwiększyć trwałość manicure klasycznego.

Malowanie paznokci przy pomocy tradycyjnych lakierów polega na ich nałożeniu na płytkę paznokcia i odczekaniu, aż samoczynnie one wyschną. Tak wykonany manicure, na paznokciach utrzymuje się średnio 3 dni, gdyż nie jest on odporny na niesprzyjające warunki.

Różnice między manicure hybrydowym a klasycznym 

Bezapelacyjnie, manicure hybrydowy jest znacznie trwalszą formą stylizacji paznokci, gdyż utrzymuje się on na paznokciach nawet 5 tygodni, wówczas, gdy manicure klasyczny utrzymuje się na płytce paznokcia zaledwie 3 dni. Co prawda wykonanie stylizacji paznokci przy pomocy lakierów hybrydowych jest formą bardziej czasochłonną oraz wymagającą większego zaplecza produktów, warto jest jednak zainwestować, aby móc cieszyć się pięknie wykonanym manicure przez wiele tygodni. Dodatkowo, dzięki niezastygającej bez utwardzenia w lampie formule lakierów hybrydowych, nieutwardzoną stylizację paznokci można bardzo szybko zmyć oraz poprawić nieudany element. Przy manicure tradycyjnym zmywać należałoby całą stylizację, a nie tylko określony fragment. Na korzyść lakierów hybrydowych przemawia również fakt, iż utwardzenie lakieru jest kwestią maksymalnie minuty, a w przypadku standardowych lakierów do paznokci, czas ten jest zdecydowanie wydłużony.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą lakieryhybrydowe.pl, zajmującą się dystrybucją lakierów hybrydowych oraz innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

 

co myślisz?