Praktycznie od zawsze szukano sposobu na podkreślenie piękna włosów, bo to one są naszą największą ozdobą. Egipcjanie praktykowali intensywne szczotkowanie włosów przed snem, a dziś dużo lepszym sposobem jest sięgnięcie po olejek Dove Pure Care Dry Oil do wszystkich rodzajów włosów. Co ma w sobie?

Większości kobiet kosmetyki do włosów Dove niestety kojarzą się z ciężkimi silikonami, których nie brakuje w ich produktach. Jak wygląda to w przypadku serii Pure Care Dry Oil? Wszystko zależy od produktu, ponieważ do wyboru mamy kosmetyki takie jak szampon, odżywka, maska lub olejek do włosów, z których możemy zbudować własny zestaw. Najchętniej wybierany do włosów jest ostatni z produktów, który zawiera naturalne olejki o wyjątkowo cennych właściwościach.

Dove Pure Care Dry Oil – zoom na skład

Zwolenniczki lekkich i naturalnych olejków mogą nie być zadowolone z kompozycji składników, jaka znajduje się w Pure Care Dry Oil. Podstawowa wersja tego kosmetyku, dla której bazą jest afrykański olej makadamia (jest też wersja z anatolijskim olejem z granatu), zawiera parafinę i silikony, a w nieco mniejszym stężeniu także alkohole. Dużo większe znaczenie mają jedna olejki, których oprócz tego z orzechów makadamia jest jeszcze pięć (olej kokosowy, olej migdałowy, olej słonecznikowy, olej palmowy, olej z granatu).

Olejek do włosów każdego rodzaju Dove – jak działa?

Produkt przeznaczono do pielęgnacji włosów niezależnie od ich koloru, rodzaju i problemów. Jest to zatem bardzo uniwersalne serum do włosów w olejku, które przede wszystkim ma odżywiać, dodawać miękkości i gładkości. Dove Pure Care Dry Oil można stosować przez lub po myciu włosów, a także jako dodatek do odżywki lub maski. Olejek jest lekki i nie obciąża włosów, ponieważ doskonale się wchłania nałożony w rozsądnej ilości. Stosowany regularnie ochrania delikatne końcówki, regeneruje włosy, wygładza je i dodaje naturalnego blasku.

 

co myślisz?