Coraz więcej z nas uprawia jakis sport. Dyscyplin, zajęć grupowych, w których możemy wybierać mamy cały wachlarz. Jeśli ktoś lubi formę ruchu połączoną z tańcem wybiera zumbę, inni wolą pocić się na indoor cycling, a jeszcze inni wybierają pomiędzy zajęciami pump, różnymi odmianami fitnessu, crossfitem, basenem… We wszelkich sportach najważniejsze są obuwie, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie stawom, kregosłupowi, mięśniom. Następnie muszą być oczywiście wygodne i wytrzymałe, a na samym końcu przyjemnym benefitem byłby ich wizualny (piękny) wygląd.

Osobiście polecam buty Nike Air, które mają idealną amortyzację, grubą podeszwę, przepuszczają powietrze i dodatkowo posiadają idealną przyczepność. Możemy wybierać w przeróżnych modelach, kolorach i wzorach. Cena takich butów to pomiędzy 200, a 500 zł, ale należy podkreślić, że jest to inwestycja na lata i przede wszystkich inwestycja w komfort i zdrowie.

Człowiek, który wynalazł poduszki gazowe Air, nie był pracownikiem firmy Nike, ale inżynierem lotnictwa i kosmonautyki. Nazywał się Frank Rudy i pracował w NASA. Poduszka Nike Air z wtłoczonym do środka gazem zapewnia doskonałą amortyzację, chroniąc stawy i mięśnie sportowca. Duży komfort i wytrzymałość, jakie gwarantuje Nike Air pozwala sportowcom dłużej trenować, co przekłada się na osiągnięcie lepszych wyników.

Wytrzymałość systemu Nike Air ma ogromne znaczenie dla sportowców, ponieważ potrzebują oni trwałej i niezmiennej amortyzacji w butach.
W standardowych butach sportowych, od momentu ich założenia, piankowy materiał podeszwy środkowej zaczyna ulegać zniszczeniu i z każdym krokiem, czy podskokiem amortyzacja staje się słabsza. Kiedy zastąpimy piankę podeszwy środkowej poduszką Nike Air, możemy utrzymywać ten sam poziom amortyzacji przez cały czas użytkowania buta.

Im większa jest poduszka Nike Air, tym mniej materiału znajduje się w podeszwie środkowej i przez to otrzymujemy lżejszy but. Im lżejszy but, tym mniej energii sportowiec musi angażować w ruch. Podeszwa środkowa bez pianki zdecydowanie zmniejsza ciężar i podnosi trwałość butów.

 

Najważniejsze zalety butów Nike AIR:

amortyzacja

trwałość

lekkość

wszechstronność

 

 

 

Olga

 

 

 

co myślisz?