Cera w okresie jesienno-zimowym potrafi być równie kapryśna i złośliwa jak pogoda. Szereg czynników wpływających negatywnie na naszą skórę powoduje, że zaczynają pojawiać się niedoskonałości, wysuszenia, zrogowacenia, przebarwienia i wiele innych niechcianych zmian. Jest to okres ciężki dla całego organizmu ze względu na anomalie temperatur, pochmurne dni czy trudny dostęp do świeżych owoców i warzyw. W tym okresie należy nieco bardziej skupić się na pielęgnacji i ochronie całego ciała, a zwłaszcza skóry na twarzy, szyi oraz dekolcie, ponieważ to ona jest najbardziej narażona na uszkodzenia.

Jesień i zima to doskonały moment, aby skorzystać z niektórych zabiegów kosmetycznych, specjalnie dedykowanych pod warunki panujące w tym czasie. Istotna jest pielęgnacja naskórka, ale również należy pamiętać o odżywianiu głębszych warstw skórnych. Oto kilka przykładowych zabiegów kosmetycznych, które są dedykowane zwłaszcza na okres jesienno-zimowy.

Mezoterapia
Na zimniejsze i często pochmurne dni jesieni, a potem mroźne dni zimy, warto pomyśleć o ochronie i rewitalizacji skóry. Dobrym zabiegiem w tym przypadku jest mezoterapia. Przede wszystkim wpływa ona na przywrócenie optymalnej gęstości i nawilżenia, spłycenie powierzchownych zmarszczek, rozjaśnienie i poprawę kolorytu skóry, aktywną regenerację i ochronę skóry. Po zabiegach skóra pozbawiona jest szarości, zmęczenia i wiotkości. Staje się gładka, napięta, nawilżona oraz rozświetlona, zatem wygląda naturalnie pięknie. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry specjalnego koktajlu, który zawiera substancje lecznicze, odżywcze oraz regenerujące, a następnie lekarz wykonujący zabieg wykonuje masaż punktowy, tak aby wprowadzona substancja została równomiernie rozprowadzona po całej powierzchni poddanej terapii. Pacjentki często decydują się na mezoterapię, ponieważ nie wymaga ona dłuższego okresu rekonwalescencji, a wszelkie zaczerwienienia czy obrzęki, które mogą wystąpić, znikają do 4 godzin po zabiegu. Jest to zabieg, który należy wykonywać seriami dla właściwego efektu leczenia.

Ablacyjny resurfacing skóry
Ablacyjny resurfacing skóry zalecany jest jako zabieg mocno odmładzający skórę oraz wyrównujący jej koloryt. Zabieg obejmuje redukcję linii i zmarszczek, eliminację przebarwień spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce, obkurczanie porów i wygładzanie blizn potrądzikowych. Miesiące jesienne lub zimowe są idealnym momentem do jego wykonania, ponieważ nasłonecznienie jest wówczas stosunkowo małe, a skóra po takiej kuracji nie powinna być narażona na zbyt mocne promieniowanie UV. Ważne jest również, żeby nie korzystać w tym okresie z usług solarium, gdyż może to wywołać niechciane i nieestetyczne zmiany w kolorycie cery. Szczególnymi wskazaniami do wykonania ablacyjnego resurfacingu skóry jest chęć pozbycia się przebarwień, co po miesiącach letnich może być sporym problemem, ponadto zabieg likwiduje mniejsze zmarszczki oraz blizny, rewitalizuje skórę i eliminuje rozstępy. Instytut Medycyny Estetycznej Medestetis używa najnowszych rozwiązań technologicznych, dlatego tego typu zabieg wykonywany jest za pomocą wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (ALMA LASERS). Urządzenie działa w oparciu o laser, światło, ultradźwięki oraz przeróżne głowice aplikacyjne. W terapii wykonuje się kontrolowane mikrourazy termalne, przy jednoczesnym pozostawieniu nienaruszonego otoczenia komórkowego, który stanowi naturalną bazę do rozpoczęcia procesu odbudowy tkanek, m.in. włókien kolagenowych i elastynowych. Zabieg wykonywany jest w czasie jednej godziny, a okres gojenia zamyka się w czterech tygodniach.

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych
Jesień to również dobry moment za wzmocnienie naszych naczyń krwionośnych, dlatego warto sprawdzić ofertę dedykowanych temu zabiegów w klinice medycyny estetycznej. Problem naczynek dotyka najczęściej sporej ilości kobiet po 40 roku życia, co jednak nie przesądza, że młodsze panie również powinny zwracać uwagę na tego typu zmiany. W tego typu terapiach używa się zazwyczaj laserów, dlatego należy się decydować na nie właśnie porą jesienną lub zimową. Naświetlanie specjalnym laserem powoduje obkurczanie i w efekcie zamykanie naczyń krwionośnych i  minimalizację ich widoczności na cerze. Ta metoda wykorzystywane jest również przy leczeniu trądziku różowatego lub rumienia. Leczenie to nie pozostawia blizn i jest praktycznie bezbolesne. Instytut Medycyny Estetycznej Medestetis proponuje w tym przypadku zabieg leczenia powierzchniowych zmian naczyniowych DYE-VL™. Wykonuje się go przy zastosowaniu innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy Harmony XL (ALMA LASERS). Dokładny przebieg i wskazania zabiegu można znaleźć w jego opisie na stroni internetowej kliniki, pod adresem https://www.medestetis.pl.

Laser frakcyjny
Zabiegi z zastosowaniem lasera są idealnie dedykowane na wykonywanie ich w okresie jesienno-zimowym ze względu na ochronę skóry przed zbyt mocnym promieniowanie UV. Laser frakcyjny jest wykorzystywany do leczenia przebarwień, blizn, rozstępów, a także w przypadku rewitalizacji i ujędrniania skóry. Odbudowa kolagenu trwa około 12 miesięcy, a cały efekt utrzymuje się nawet 2 lata. Leczenie polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej. Działaniu lasera poddane są jedynie mikrostrefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone. Energia cieplna doprowadzana w głąb skóry aktywuje procesy gojenia się i wpływa na tworzenie się nowego kolagenu. Bardzo szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki.

Depilacja laserowa
Zastanawiając się nad skorzystaniem z zabiegu depilacji laserowej, warto zdecydować się na nią właśnie w okresie późnej jesieni lub w zimie, ponieważ skóra po jej wykonaniu nie może być przez dłuższy okres naświetlana i opalana. Niestety konieczne jest również zupełne zrezygnowanie z usług solarium w okresie pozabiegowym.

Peeling medyczny
Lekarze medycyny estetycznej zalecają również w okresie jesienno-zimowym serie zabiegów złuszczających. Idealnie sprawdzają się tutaj peelingi medyczne, które są dopierane przez specjalistów zgodnie z potrzebami skóry pacjenta. Terapia tego typu pozwala zniwelować przebarwienia, które powstały w okresie letnim, zmniejsza również łojotok skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek i stymuluje odnowę komórek. Medestetis proponuje różne rodzaje peelingów w zależności od efektów, które chcemy uzyskać.

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą niezależnie od pory roku. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi zalecane są przez cały rok. Warto sięgnąć o poradę u specjalisty. Instytut Medycyny Estetycznej Medestetis oferuje nie tylko szereg profesjonalnych zabiegów, ale również konsultację z najlepszymi specjalistami w dziedzinie medycyny estetycznej.

 

co myślisz?